Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Hangi ürünlere baskı yapılıyor?
 • Kişiye özel tasarım yaptırabilir miyim?
 • Özel tasarımlar için ek ücret var mı?
 • Kargo ücretli mi ve ödeme yöntemleri hangileridir?
 • Sitenizden kredi/banka kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?
 • Neden kapıda ödeme seçeneği yok?
 • İptal ya da iade hakkım mevcut mu?
 • Tül ve fon perdelerde pile seçenekleri nelerdir?
 • Ölçü nasıl alınır?
 • Kargom hasarlı geldi, ne yapmam gerekiyor?
 • Ürünlere hangi yöntemle baskı yapılıyor?
 • Baskılı ürünlerde koku var mı?
 • Ürünümü nasıl temizlerim?

Hangi ürünlere baskı yapılıyor?

Baskılı olarak satışını yaptığımız ürün grupları aşağıdaki gibidir:

 • Stor Perde
 • Zebra Perde
 • Fon Perde
 • Tül Perde
 • Halı
 • Yastık Kılıfı

Kişiye özel tasarım yaptırabilir miyim?

Sitemizdeki tüm ürün gruplarından satın almış olduğunuz ürüne dileğiniz deseni uygulatabilirsiniz. Dilerseniz sitemizdeki desenlere isim/resim gibi size özel unsurlar ekletebilir, dilerseniz de tamamen size özel tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Özel tasarımlar için ek ücret var mı?

Sizin istekleriniz doğrultusunda yapılan çalışmalar taslak olarak Watsapp ya da e-posta üzerinden size gönderilir. Sizin onayınız alındıktan sonra baskı işlemine geçilir. Tüm bunlar için ek bir ücret ödemezsiniz.

Kargo ücretli mi ve ödeme yöntemleri hangileridir?

 • Sitemizdeki tüm ürünlerin kargo ücreti tarafımıza aittir. Kargo ile alakalı hiçbir ücret ödemezsiniz.
 • Sitemizden almış olduğunuz ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen yöntemlerle yapabilirsiniz:
 1. Kredi Kartları
 2. World ve Axess kartlarda en fazla 9 taksit, diğer tüm kartlarda en fazla 12 taksite kadar taksit imkanı mevcuttur.
 3. World kartlar ile yapacağınız 2 ve üzeri taksitli işlemlerde otomatik olarak +3 taksit eklenecektir. (Kampanya tüm World kartlarda geçerli olup, Vakıfbank Ticari kartlar kampanyaya dahil değildir.)
 4. Axess bireysel kartlar ile yapacağınız 2-9 taksitli işlemlere ve ticari kartlar için ise 2 – 15 taksitli işlemlere +3 taksit uygulanacaktır.. Kampanyadan Axess, Wings, Free ve Ticari kartlar faydalanabilir. Bank’O Card Axess kartlar dahil değildir. Free için kampanya katılım ücreti kampanya ve işlem başına 3.6 TL olup ilk ekstreye yansıtılacaktır. Bank’O Card Axess ile en fazla 4 taksit yapılabilmektedir.
 5. Ziraat Bankası, 454672 BIN ile başlayan Bankkart kredi kartlarında taksit yetkisi olmadığından, taksitli işlem yapılamamaktadır.
 • Banka Kartları (Debit Kart)

Tüm hesap kartları (debit kartlar)  sitemizdeki alışverişlerde geçerlidir.

 • Havale/EFT ile Ödeme

Kredi kartı ya da banka kartı kullanmıyorsanız ödemenizi havale ya da EFT ile yapabilirsiniz. Ürününüzün tutarını ödeme sayfasında bulacağınız banka hesap ve IBAN bilgilerimiz üzerinden bize gönderebilirsiniz.

Sitenizden kredi/banka kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?

Kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapmadan önce kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kartınızı internet alışverişine açmak için kartınızın mobil uygulamasını kullanabilir ya da bankanızın müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Sitemizde ödeme sistemi altyapısı olarak PAYNET ile çalışmaktayız. PAYNET, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) onaylı güvenli bir kuruluştur ve BDDK kanalıyla devlet tarafından sürekli denetim altındadır.

Sitemiz 256 bit SSL sertifikası sahibidir. Tüm alışverişleriniz 3D güvenli ödeme yöntemiyle yapılmaktadır. Ödeme tamamlanmadan önce kendi bankanız tarafından size tutar bilgisi de içeren bir onay mesajı gelmektedir. Bu mesajda gelen onay kodu ile birlikte ödemenizi tamamlamaktasınız.

Kart bilgileriniz sistem üzerinde kesinlikle kaydedilmez. Bu konuyla ve KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) ile ilgili haklarınızı içeren daha detaylı bilgilere sitemizin en altında bulunan ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Neden kapıda ödeme seçeneği yok?

Sitemizdeki ürünlerin tamamı ölçülü ürün olduğu için siparişiniz sonrası size özel olarak üretilmektedir. Bu konuda tarafımızca geçmişte yaşanan büyük mağduriyetler nedeniyle maalesef ödemesi alınmayan ürünlerin üretimi başlamamaktadır.

İptal ya da iade hakkım mevcut mu?

Siparişini verdiğiniz ürünü almaktan vazgeçtiğiniz takdirde aynı gün içerisinde iptal edebilirsiniz. Burada önemli olan husus ürünün imalatının başlamamış olmasıdır. Kesin durumu teyit etmek için iptal etmek istediğiniz siparişinizle alakalı bizimle iletişime geçmeniz en doğru hareket olacaktır.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince tüketici, mesafeli satış sözleşmesi ile aldığı bir ürünü 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir sebep göstermeksizin ve kargo ücreti ödemeden iade etme hakkına sahiptir.

Kişiye özel olmayan ürünler için ürünün size kargo tarafından teslim edilmesinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde iade hakkınızı kullanabilir, ürünü size geldiği şekliyle geri gönderebilir ve ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. İade olarak geri gönderilen ürünler yıkanmamış, zarar görmemiş ve yeniden kullanıma uygun olmalıdır. Aksi halde iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

Kişiye özel olan ürünler için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin Madde15/b bendi gereği iade hakkı bulunmamaktadır. Ancak kişiye özel olarak aldığınız ürünün üretiminde bir hata/üründe defo varsa, ürünün değişimini talep edebilir ya da ürünü iade edip ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. Ürün size kargoda zarar görmüş şekilde geldiyse lütfen bu sayfadaki “Kargom hasarlı geldi, ne yapmam gerekiyor?” başlıklı soru-cevap bölümünü inceleyiniz.

Tül ve fon perdelerde pile seçenekleri nelerdir?

Sitemizde bulunan pano baskılı fon perdeler pilesiz olarak üretilmektedir. Bunun sebebi, pano baskılı ürünlere pile uygulandığında ürün üzerindeki görüntünün bozulmasıdır.

Baskılı tül perdelerde ise 3 (üç) adet ile seçeneği mevcuttur:

 • 1×1 Pilesiz/Düz/Büzgülü Dikim :

Perde ihtiyacı karşılanırken fiyat avantajı sebebiyle tercih edilen ve desene göre değişmekle birlikte genelde şık durmayan dikim türüdür. Kullanıcı perde üzerine dikili olan ekstrafordaki ipliklerin çekilmesiyle istenen oranda ve istenen yoğunlukta pileyi kendisi oluşturabilir. Özellikle fazla ışık almayan odalar için kullanışlı olabilir.

Büzgü yapılmadan kullanılmak üzere 100 cm sipariş verildiğinde, katlama ve dikim payları ile birlikte toplamda 120 cm kumaş kullanılır.

 • 1×2 Seyrek Pile :

Perde ihtiyacı karşılanırken fiyat performans olarak sıklıkla tercih edilen pile türüdür. Hem kumaşın dökümlü durmasını sağlar hem de baskılı ürünlerde daha şık bir görüntü elde edilir. Bunun yanında perde kullanılacak alan yeterince güneş ışığı almıyorsa bu pile türü tercih edilebilir.

Seyrek pile olarak 100 cm sipariş verildiğinde, katlama ve dikim payları ile birlikte toplamda 220 cm kumaş kullanılır.

 • 1×3 Sık Pile :

Bu pile türünde pileler arasında boşluk bırakılmaz. Gayet dökümlü ve zengin bir görüntü oluşturur. Ancak koyu zeminli olan desenlerimizde içeriyi karartma ihtimali nedeniyle bu pile türü tavsiye edilmez.

Sık pile olarak 100 cm sipariş verildiğinde, katlama ve dikim payları ile birlikte toplamda 320 cm kumaş kullanılır.

Ölçü nasıl alınır?

 1. Stor Perde ve Zebra Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
 1. Stor ve zebra perde en ölçüsü için pencerenizin normal genişliğini ölçtükten sonra (eğer yer varsa) sağdan ve soldan en az 15’er cm bu ölçüye eklemeniz gerekir. Bunun sebebi dışarıdan içerinin görünme açısını kapatmaktır.
 2. Boy ölçüsü için perdeyi asacağınız yerden inmesini istediğiniz yere kadar ölçü almalı ve bu ölçüye herhangi bir ekleme yapmamalısınız. Pano baskılı ürünlerde boy ölçüsü mümkün olduğunca net alınmalıdır.
 3. Eğer korniş ya da tavana montaj imkanı yoksa ve perdeyi duvara L ayak kullanarak asacaksanız, yine aynı şekilde perdeyi asacağınız noktadan inmesini istediğiniz yere kadar yükseklik ölçüsü almalı ve bu ölçüye herhangi bir ekleme yapmamalısınız.
 4. Eğer pencereyi tamamen kapatan tek parça perde yerine açılır camlar için ya da balkon kapısı için ayrı ayrı ölçüler alacaksanız ve tüm perdeleri tek kasada sipariş vermek istiyorsanız; en sağdaki ve en soldaki perdeler için yanlardan 15’er cm taşarak ölçme kuralını uygulamalı, aradaki perde ya da perdeler içinse pencere kayıtlarını tam ortalayarak ölçü almalısınız. Tek kasada sipariş ettiğiniz normal cam ve balkon kapısı ölçülerinde boy ölçülerinin birbirinden farklı olması sorun oluşturmaz.
 • Fon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
 • Fon perdeyi tül perde ya da zebra perdenin yanlarına kanat perde olarak almak istiyorsanız; en ölçüsü için metre yardımıyla gözünüze en hoş gelen genişliği bularak seçenekler arasından o ölçüde “tek kanat” ya da “çift kanat” seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.
 • Boy ölçüsü için perdenin asılacağı yerden inmesini istediğiniz yere kadar ölçü almalı ve tercihinize göre dilerseniz yere kadar olan ölçüden 2-3 cm eksik ölçü vererek fon perdenizin hafif havada kalmasını sağlayabilir, dilerseniz de yere kadar olan ölçüye 10-15 cm ilave ederek yere dökümlü olarak durmasını isteyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; bazı desenlerimizde görselin en önemli bölgeleri perdenin alt kısmında kalmaktadır. Eğer perdeyi asacağınız yerde perdenin önüne yatak, masa v.b. eşyalar geliyorsa desenleri buna göre seçmeli ya da boy ölçüsünü buna göre vermelisiniz.
 • Tül Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
 • Tül perde en ölçüsü için perdenizin durmasını istediğiniz genişliği ölçerek siparişinizi verebilirsiniz. Seyrek ve sık pile seçeneklerini seçtiğinizde kullanılması gereken kumaş miktarı sistem tarafından hesaplanıp fiyatı da otomatik olarak çıkmaktadır. Pile için ayrıca bir hesap yapmanıza gerek yoktur. Sizin sadece perdenizin en ölçüsünü ve pile seçeneğini seçmeniz yeterlidir.
 • Boy ölçüsü için perdenin asılacağı yerden inmesini istediğiniz yere kadar ölçü almalı ve eğer yere kadar ölçü aldıysanız bu ölçüden 2-3 cm eksik ölçü vermelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; bazı desenlerimizde görselin en önemli bölgeleri perdenin alt kısmında kalmaktadır. Eğer perdeyi asacağınız yerde perdenin önüne yatak, masa v.b. eşyalar geliyorsa desenleri buna göre seçmeli ya da boy ölçüsünü buna göre vermelisiniz.
 • Halı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Halı ölçüsü için dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmamaktadır. İhtiyacınız olan bölge için ölçünüzü alıp seçenekler arasından size en uygun ölçüyü sipariş edebilir ya da bizimle iletişime geçerek size özel bir ölçüde üretim yaptırabilirsiniz.

Kargom hasarlı geldi, ne yapmam gerekiyor?

Kargonuz size teslim olurken ürünün ambalajında bir ezik, yırtık ya da hasar şüphesi görürseniz kuryeye bu durumu belirtmeniz, kuryenin yanında kargonuzu açıp kontrol etmeniz ve eğer üründe bir hasar oluşmuşsa bu durumu tutanağa dökmesini istemeniz gerekmektedir. Hasarlı teslim edilen kargolar için kargo firmasının tutanak tutma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ürünlere hangi yöntemle baskı yapılıyor?

Ürünlere uyguladığımız baskı yöntemi süblime baskı yani transfer baskıdır. Süblime (transfer) baskı, ağırlıklı olarak tekstil ürünlerinde kullanılan ve boyanın kumaşa nüfuz etmesine imkan tanıyan baskı çeşididir. Transfer baskıda direkt kumaş üzerine baskı yapılmaz. Baskı yapılacak olan görsel öncelikle süblimasyon baskı yapan yazıcılarda özel transfer kağıtlarına basılır. Daha sonra bu kağıt kumaşın üzerine konularak kumaş türüne göre değişen 210-240 derece arası farklı sıcaklık ve hızlarda ikinci bir makineden geçirilir. Sublimasyon baskıda kullanılan boyalar diğer baskı çeşitlerindeki gibi solvent ya da farklı kanserojen maddeler içermez. Tamamen su bazlı olarak üretilir. Kesinlikle kokusuz ve sağlığa zararsızdır.

Baskılı ürünlerde koku var mı?

Sublimasyon baskıda kullanılan boyalar diğer baskı çeşitlerindeki gibi solvent ya da farklı kanserojen maddeler içermez. Tamamen su bazlı olarak üretilir. Kesinlikle kokusuz ve sağlığa zararsızdır.

Ürünümü nasıl temizlerim?

 1. Stor ve Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Stor ve zebra perde ürünleri kesinlikle makinede yıkanmaz. Ürünü temizlemek için halı yıkama hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz. Halı yıkama firmalarının büyük çoğunluğu stor ve zebra perde temizliği yapmaktadır.

Eğer ürünü kendiniz temizleyecekseniz; ürünü düz ve geniş bir zemine tam açık olarak sermeli, (kumaşın kırışmaması ve kırılmaması için) çok fazla bastırmadan ve kumaşa zarar verebilecek sert fırçalar kullanmadan herhangi bir deterjanla temizlemeli (tarafımızca sıvı bulaşık deterjanı önerilmektedir) ve üzerindeki fazla suyu bırakması için dik olarak bir süre bekletmelisiniz. Fazla suyu bıraktıktan sonra ürününüzü nemli şekilde yerine asabilir ve tam açık pozisyonda kurumaya bırakabilirsiniz.

 • Fon ve Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Sitemizden almış olduğunuz fon ve tül perde ürünlerini 30 derecede makinede yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrası ürünleri ütülemeden nemli şekilde yerine asarak kurumaya bırakmanızı öneriyoruz. Eğer ütü yapmak isterseniz kesinlikle 150 derece altı düşük ısıda ve özellikle fon perdeleri tersinden ütülemelisiniz. Bu şekilde kullanımda ürün üzerindeki renkler canlılığını uzun süre koruyacaktır.

 • Halı Nasıl Temizlenir?

Sitemizden almış olduğunuz halı ürünlerini klasik halı yıkama yöntemleriyle temizleyebilirsiniz. Burada iki adet dikkat etmeniz gereken nokta bulunmaktadır. Birincisi kullandığınız suyun sıcaklığı aşırı fazla olmamalıdır. Soğuk ya da ılık su kullanmalısınız. İkinci husus ise temizleme işlemi sırasında halının dokusuna zarar verecek sert fırçalar ya da benzer araçlar kullanmamalısınız.